Probleemoplossing bij de integratie met Todoist en Google Agenda


Heb je problemen met de Google Agenda-integratie? Probeer enkele van de stappen voor probleemoplossing hieronder.

Waarschuwing

Iets dat op een probleem lijkt kan eigenlijk een beperking van de integratie zijn. We raden je aan om de Veelgestelde vragen aan het einde van dit artikel te bekijken om te weten te komen of het probleem dat je hebt een bug is, of eigenlijk een gekende beperking.

Beperkingen

De Google Agenda-integratie ondersteunt de volgende agenda's en functies niet:

 • Taken-agenda
 • Herinneringen-agenda
 • Verjaardagen-agenda
 • Google Family-agenda's
 • Voorbije evenementen in Google Agenda
 • Todoist-taken die over tijd zijn
 • Todoist-filters of. -labels

De integratie ondersteunt geen gesplitste herhalingen, zoals de volgende datum-strings:

 • elke X weekdagen of werkdagen
 • elke [dag van de week], einde van de maand
 • elke [dag van de week], elke X maanden
 • elke Xe dag van [maand van het jaar
 • elke [dag van de week], elke X maanden
 • elke Xe [dag van de week], elke Xe [dag van de week],
 • elke Xe dag van [maand van het jaar

Om deze beperking te omzeilen, dupliceer je de taak en plan je het in met terugkerende deadlines die elke vereiste tegemoet komen.

Synchronisatieproblemen

Er kunnen verschillende redenen zijn waarom je Google Agenda en Todoist-account niet synchroniseren. Hier is wat je moet controleren:

Je kan controleren welk project gesynchroniseerd is door de stappen hieronder te volgen:

 1. Open de tab Integraties.
 2. Scroll naar beneden naar Google Agenda.
 3. Hier vind je welke Todoist-projecten gesynchroniseerd zijn met je Google Agenda. Als je geen projecten in de lijst ziet, betekent dit dat je nog een verbinding tussen Google Agenda en een Todoist-project moet instellen.

Het Google-account moet hetzelfde zijn als die je selecteerde wanneer je de integratie instelde.

Je kan de gesynchroniseerde agenda vinden aan de linkerkant van de Google Agenda-interface, onder Mijn agenda's.

Heb je meerdere Google Agenda's? Zo ja, kan het nuttig zijn om dubbel te controleren dat je de evenementen toevoegt aan de agenda die met Todoist geïntegreerd is.

Synchroniseer je Google Agenda handmatig met je Todoist-account:

 1. Klik op je avatar links bovenin.
 2. Selecteer Instellingen.
 3. Selecteer de tab Integraties.
 4. Scroll naar beneden naar Google Agenda en klik op Handmatig synchroniseren.
 5. Kies om taken bij te werken op de waarden van Todoist of van Google Agenda. Vermijd de optie genegeerd.
 6. Klik op Synchroniseren om te bevestigen.

Snelle tip

Als je alle stappen hierboven hebt geprobeerd, en je hebt nog steeds synchronisatieproblemen, probeer dan je Google Agenda-integratie te verwijderen en het opnieuw toe te voegen. Je kan dit doen door de stappen in dit artikel te volgen.

Inplanningsproblemen

Als je een synchronisatieprobleem bent tegengekomen wanneer je een evenement of taak inplant of uitstelt, dan kan dat veroorzaakt worden door een van de verschillende beperkingen. Hier zijn een paar vragen die we vaak gesteld worden over het inplannen van evenementen en taken:

Nee, alleen taken en afspraken met een deadline die in de toekomst ligt worden gesynchroniseerd tussen Todoist en Google Agenda.

Om voor te komen dat er per ongeluk dubbele evenementen in je Google Agenda aangemaakt worden, updatet Todoist geen evenementen in Google Agenda wanneer je terugkerende taken uitstelt of herplant. Dit is een gekende beperking, waarover ons team nog aan het discussiëren is om een oplossing te vinden. Om dit te omzeilen kan je specifieke Google Agenda-evenementen in Google Agenda verplaatsen.

Ja, je kan verwijderde evenementen via de prullenbak in Google Agenda herstellen. Selecteer de evenementen die je terug wil zetten en klik op het ongedaan maken-icoon.

Dit is helaas een bekende beperking, waarvoor we beroep moeten doen op Google Agenda om er een oplossing voor te bieden.

Dit is een gekende beperking en ons team werkt aan de beste manier om dit aan te pakken. Wanneer je een terugkerende Todoist-taak die in de toekomst ligt of over tijd is voltooit, herberekent Google Agenda alle toekomstige datums met als basis de datum wanneer je de taak voltooid hebt. Helaas veroorzaakt dit ook het verwijderen van voorbije terugkerende evenementen uit je agenda.

Dit is normaal. Je zal alleen je terugkerende items voor de komende twee jaar zien.

Deelproblemen

Als je een probleem ervaart met een Google Agenda en/of Todoist-project dat je met andere gebruikers gedeeld hebt, lees dan de informatie hieronder:

Neen. Je kan alleen je eigen taken of taken die niet toegewezen zijn zien.

Dit is een gekende beperking. Als je instellingen ingesteld staan om Todoist-taken uit je agenda te verwijderen wanneer je ze voltooit, zal Google Agenda automatisch het gerelateerde evenement verwijderen. Zonder het evenement in je agenda, neemt Google Agenda aan dat de uitnodiging voor het evenement geweigerd is.

Ja, dat kan! Je moet echter wel zeker zijn dat de eigenaar van de agenda deze agenda niet al met hun eigen Todoist-account gesynchroniseerd heeft.

Daarnaast moet de eigenaar van de agenda de volgende stappen hieronder volgen:

 1. Open Google Agenda.
 2. Aan de linkerkant, onder Mijn agenda's, ga je met de muis over de agenda die je wil delen.
 3. Klik op het drie stippen-icoon dat verschijnt en selecteer Instellingen en delen.
 4. In het menu aan de linkerkant, selecteer je Delen met specifieke mensen.
 5. Om ervoor te zorgen dat je medegebruikers je gedeelde agenda kunnen synchroniseren, moet je de optie Wijzigingen aanbrengen en opties voor delen beheren  selecteren voor elke medegebruiker.

Als een andere deelnemer aan het evenement dit evenement al naar hun Todoist gesynchroniseerd heeft, wordt het niet naar jouw account gesynchroniseerd. Als een omzeiling, kan je het evenement dupliceren door de stappen hieronder te volgen:

 1. Klik op het evenement.
 2. Klik op het drie stippen-icoon om de  optie-menu te openen.
 3. Selecteer Dupliceren. Het evenement zou nu in je Todoist-account moeten verschijnen.

Veelgestelde vragen

Nee, je kan slechts één verbinding met een specifieke agenda opzetten. Wanneer je bijvoorbeeld een agenda Vergaderingen hebt, kan je deze niet met twee projecten in Todoist synchroniseren.

Nee. Subprojecten worden beschouwd als individuele projecten, zelfs wannneer ze onder een hoofdproject genesteld zijn. Je zal daarom een aparte verbinding moeten opzetten voor de subprojecten die je met je agenda wil synchroniseren.

Natuurlijk! Volg gewoon de stappen hieronder:

 1. Open de tab Integraties.
 2. Onder Google Agenda, vind je de verbinding die je wil bewerken en selecteer je Aanpassen.
 3. Werk je voorkeuren bij en klik op Opslaan.

Nee, je kan alleen met agenda's die tot hetzelfde Google-account behoren synchroniseren. Wanneer je de integratie instelt, word je gevraagd om het Google-account met de agenda die je met je Todoist-account wil synchroniseren te selecteren. Vervolgens kan je alleen synchronisaties instellen met agenda's die tot dit Google-account behoren.

Ja, maar je zal eerst de integratie moeten verwijderen. Hier is hoe je dat kan doen:

   1. Open de tab Integraties.
   2. Naast Google Agenda, klik op de x.
   3. Om te bevestigen, klik op OK.

Ja, de taakomschrijving wordt aan het Google Agenda-evenement toegevoegd, en ook de omschrijving van het evenement zal aan je Todoist-taak toegevoegd worden.

Nee, deze details worden niet naar het Google-evenement gesynchroniseerd.

Momenteel worden gedeelde labels niet ondersteund. Je persoonlijke labels zouden in Todoist verwerkt moeten zijn.

We hebben besloten om dit niet meer te ondersteunen, vanwege verschillende problemen bij het verplaatsen of verwijderen van items.

Als je een integratie met Google Agenda inschakelt, en daarna een verbinding met alle projecten instelt, is de knop Agenda toevoegen verborgen en kan je geen andere verbinding instellen met één enkel project.

Als je eerst een verbinding toevoegt met één enkel project, kan je alleen meerdere verbindingen maken met telkens één enkel project, dus wordt de optie om een verbinding met alle projecten te maken uitgeschakeld.

Als je al een verbinding met alle projecten en een of meer verbindingen met één project hebt, zullen we de bovenstaande regel niet toepassen, tenzij je de integratie volledig verwijdert en het opnieuw probeert te verbinden.

Als je integratie ingetrokken is, zet je de integratie opnieuw op met dezelfde Google Agenda die voorheen met je Todoist gesynchroniseerd werd, om duplicaten te voorkomen.

Meer hulp krijgen

Als je nog steeds problemen ervaart met de Google Agenda-integratie, of je hebt vragen die niet beantwoord worden in deze gids, contacteer ons dan.